Skorzystaj ze sprawdzonych i domowych sposobów na usuwanie plam

Skorzystaj ze sprawdzonych i domowych sposobów na usuwanie plam

Kolejny raz pranie ubrudzonych rzeczy czy też zaplamionych, pomimo zastosowania najlepszego proszku nie przyniosło odpowiedniego efektu?

Zatem czas wykorzystać babcine sposoby na usuwanie plam zwłaszcza po winie, buraczkach, oleju, krwi, kleju, wosku lub trawie a więc bazować na domowych metodach. Jeżeli idzie o wino zwłaszcza czerwone, to tutaj wystarczy zaraz po pojawieniu się plamy jedynie posypać solą, następnie delikatnie ją wcierać drugą i czystą szmatką tak aby sama plama przeszła właśnie na nią. Buraczki najlepiej posypać boraksem i zostawić zimną wodą gdy idzie o krew to tutaj podobnie jak w przypadku czerwonego wina stosuje się sól, gdy jest to plama starsza to można wymoczyć ją w amoniaku a nawet pocierać wacikiem namoczonym wodą utlenioną. Zapewne niejednokrotnie słyszeliśmy o tym, iż babcine sposoby na usuwanie plam z oleju nakazują wykorzystanie płynu do naczyń a nawet alkoholu metylowego, w przypadku wosku trzeba zastosować żelazko i poprzez chusteczkę przenieść na niego jego zawartość. Trawa to też nie lada problem, zwłaszcza u małych dzieci zaleca się więc pozostawić plamę namoczoną zsiadłym mlekiem na całą noc a kolejnym krokiem jest wypranie jej w wodzie z mydłem. Pewnie, że większość z nas niestety zapomniała o takich metodach czy sposobach walki z plamami, a nawet zupełnie nie nawiązuje do nich gdyż przecież posiadamy pralkę i odpowiednie do tego środki. Jednak ich skuteczność w wielu przypadkach pozostawia bardzo wiele do życzenia, a nawet pomimo wykorzystania najlepszych proszków nie posiadają one w składzie tego co niezbędne aby zwalczyć wszystkie plamy.

Jaką domową metodę usuwania plam warto zastosować?

Powyższe babcine sposoby na usuwanie plam, to nie tylko coś sprawdzonego ale również skutecznego w pełnym tego słowa znaczeniu, do czego nie trzeba chyba specjalnie przekonywać. W sytuacji gdy problem plam na naszych tkaninach lub dywanach, także ciuchach jest czymś z czym nie potrafimy sobie poradzić, to warto zastanowić się nad jedną z powyższych opcji. Może to właśnie wśród nich nie tylko znajdziemy najbardziej odpowiednią, ale okaże się iż babcine sposoby na usuwanie plam są w dalszym ciągu przydatne. Często aby pozbyć się czy wyeliminować plamy, nie musimy wykorzystywać drogich proszków czy powtarzać pranie, a zastosować coś co mamy na wyciągnięcie ręki we własnym domu. Podejmijmy więc decyzję o wybraniu metody nie tylko skutecznej, ale efektywnej a nawet bezpiecznej gdy idzie o usuwanie plam jaka nie doprowadzi do uszkodzenia naszych ciuchów czy materiałów i tkanin.

Author Image
Livero.com.pl